Červen 2008

O Hippies

30. června 2008 v 14:14 | AdhusiQ |  Kuriozity
Hippies a Beatnická generace
Beat generation byla uzavřená skupina spisovatelů, kteří žili bohémským způsobem života, psali hluboké myšlenky a básně. Zabývali se východními filosofiemi a hlavně zen-buddhismem. Bydleli zde nebo se sem rádi vraceli, kouzlo tohoto místa jim dodávalo inspiraci. Mezi veliká jména této doby patří Ken Kessey, Jack Kerouac, Allen Ginberg, kteří měli v San Francisku jeden ze svých domovů. Básník Lawrence Ferlinghetti založil v 50. letech v Haight Ashbury na ulici Columbus Avenue své knihkupectví City Lights. Beatnický ráj, který se tam nachází dodnes. K Haight Ashbury neodmyslitelně patří také květinové děti, tedy hnutí hippie, které se stalo symbolem 60. let pro tuto Sanfranciskou čtvrť. Z některých beatniků se začali vyvíjet hippie. V tomto bodě se tyto dvě skupiny lidí rozdělují: Zatímco hippíci pokládají beatnickou generaci za své modly, čerpají z jejich myšlenek, v dílech nacházejí inspiraci… Beat generation neuznává hippies, odsuzuje jejich ideály, opovrhuje jimi. Spisovatelé se distancovali od tohoto nově vznikajícího hnutí, neztotožnili se s nimi, právě naopak, uzavřeli se do sebe, do své komunity a svých ideálů. Hippies nenáviděli válku, někteří beatnici tuto válku považovali za správnou a podporovali ji. V 60. letech byla tato čtvrť definitivně centrem komunity hippíků. V polovině 60. let jich zde žilo přes 15 tisíc. Z největších osobností tohohle hnutí mohu zmínit Janis Joplin, Jerryho Garciu a jeho skupinu Grateful Dead, Jefferson Airplain a mnoho dalších, kteří zde žili a koncertovali v nedalekém parku zvaném Goden Gate Park. Beatnici se stáhli do ústraní, hippies přejali jejich filozofii, snad si ji zjednodušili, snad upravili. Nirvány se snažili dosáhnout pomocí LSD, volné lásky a rockové hudby. Žili zde v míru, lásce ke světu a harmonii. Škoda, že dnes už je dávno tomu, co zemřeli velicí lidé této doby, co zemřel náboj a nálada 60. let. Jak beat generation tak hippies měli krásné ideologie, škoda taky, že tyto dvě názorové skupiny lidí nenašly společnou cestu…

Haight Ashbury dnes
Dnešní Haight Ashbury se od dob bohémů výrazně nezměnila. Údajně v ní stále přetrvávají zbytky atmosféry 60. let, typické domečky zvané "Painted ladies" stojí pořád na svém místě. Žijí zde mladí lidé, květinové děti 21. století. Jsou tam krámky s batikovanými věcmi, starou hudbou, s korálky, hospoda Vesuvio, kde na stěnách visí fotky beatniků a úryvky jejich textů, i Ferlinghettiho knihkupectví City Lights najdeme tam, kde bývalo. Moc bych se tam jednou chtěla podívat, nasát kouzlo doby staré 40 let, ucítit na vlastní kůži náboj "posvátných" sixties. Snad se tam jednou sejdeme…

Hra Kuchár 2

24. června 2008 v 19:44 | AdhusiQ |  Hry
Hrať hru Dostante sa opať od zlovestného kuchára tentokrát z pivnice

Hra Kuchár

24. června 2008 v 19:40 | AdhusiQ |  Hry
Hrať hru Dostante sa preč od zlovestného kuchára

Addamsovci + video

16. června 2008 v 20:33 | AdhusiQ |  KuriozityAddamsova rodina / Addams Family,The (1991) Komedie / Mysteriózní / Horor USA, 1991, 102 min Režie: Barry Sonnenfeld Hrají: Anjelica Huston, Raul Julia, Christopher Lloyd, Christina Ricci, Dan Hedaya, Dana Ivey, Mercedes McNab Obsah / Info: Morticia a Gomez Addamsovi žijí spokojene ve svém rozlehlém sídle s dvema detmi a verným služebnictvem, které tvorí frankensteinovský hromotluk a uťatá ruka, zvaná Vec. Gomez se čas od času trápí roztržkou se svým starším bratrem Festerem, který pred 25 lety odešel z domu. Gomez proto každoročne porádá spiritistickou seanci, aby ztraceného sourozence kontaktoval. Zkorumpovaný Addamsúv právník Tully se domluví s Abigail Cravenovou na dábelském plánu, jak získat Gomezúv majetek včetne všech pokladú, ukrytých v dome. Rozhodnou se vydávat Abigailina syna Gordona za zmizelého Festera. Addamsovi prijmou Gordona okamžite za svého, jenom deti jsou trochu podezrívavé. Na uvítanou usporádají večírek, kde se sejde celé Addamsovo podivné príbuzenstvo. Gordon je nadšen do takové míry, až si o sobe začne myslet, že by mohl být Fester. Tully dosáhne toho, že Addamsovi jsou soudne vystehováni a celá rodina se snaží uplatnit se v reálném svete. Tully marne hledá Addamsovy poklady. Gordon odmítá s právníkem i svojí matkou nadále spolupracovat. Za vydatné pomoci Veci se Gomezovi podarí nad zlosyny zvítezit. Gordon je prijat do rodiny jako skutečný Fester a život Addamsových se vrací do normálních kolejí.

Všetko o snoopym

12. června 2008 v 19:33 | AdhusiQ |  Kuriozity
Snoopy
Kdopak že je SNOOPY?... no přece nejslavnější beagle na světe. Ovšem cesta ke slávě trvala Snoopymu hodně dlouho.Tento seriál vznikl v roce 1950 pod jménem Buráčci ( Peanuts) a v té době byl Snoopy obyčejný domácí psík1950.jpg (5300 bytes). Časem změnil svoji podobu, a od roku 1962 1962.jpg (6455 bytes) se přestává chovat jako normální pes a pomalu začíná chodit po dvou. Autorem tohoto seriálu je Charles Schultz.
Snoopyho neuvěřitelná dobrodružství se odehrávají v pilotní kabině za první světové války, v poušti, v divoké přírodě a vůbec všude, kde se něco děje. Snopyho však můžeme také poznat jako spisovatele, právníka, chirurga či sportovce.
... a takhle vypadá Snoopy dnes... ... a s kamarádem Woodstockem...

Zombie

5. června 2008 v 20:37 | AdhusiQ |  Reťazáky
Právě tě napadla zombie která tě chce ukořistit zaživa. Dej si toto na blog jinak se ti něci podobného stane za týden

Neklikaj

5. června 2008 v 20:33 | AdhusiQ |  Reťazáky
akoze no uz jak chces.........

Mudra Máma heh haluz jak ...

5. června 2008 v 20:30 | AdhusiQ |  Vtipy
John pozval svoji matku na veceri. Behem vecere si matka nemohla nevsimnout, ze jeho spolubydlící Julie je velmi pekná. Uz dlouho mela podezrení,ze John má se svojí spolubydlící vztah, a ted byla jeste zvedavejsí.
Pri jídle proto sledovala jejich reakce, snazila se zjistit, zda je mezi Johnem a jeho spolubydlící neco víc nez jen pohledy. Jako by cetl její myslenky, John povídá: "Já vím, co si musís myslet, ale mohu te ujistit, ze Julie a já jsme skutecne jen spolubydlící!"
Asi o týden pozdeji prisla Julie za Johnem a povídá: "Od té doby, co tu byla tvoje matka na veceri, nemohu najít tu krásnou stríbrnou naberacku na omácku.


Myslíš, že ji mohla sebrat??" John povídá: "Sice o tom pochybuji, ale pro jistotu ji napíšu."

Sedl si a napsal: Milá mami, já netvrdím, ze jsi z mého bytu sebrala naberacku na omácku, ani netvrdím, ze jsi ji nesebrala.
Faktem vsak zustává, ze ode dne, kdy jsi tu byla na veceri, naberacka chybí. S láskou John.

O pár dní pozdeji dostal John od své matky dopis a v nem stálo: Drahý synu, já netvrdím, ze s Julií spís, ani netvrdím, ze s Julií nespís.
Faktem vsak zustává, ze kdyby spala ve své vlastní posteli, tak by v ní uz dávno tu naberacku na omácku nasla. S láskou máma.
Tunis-kávová lyžička-14,5 cm-21231

......Neklikaj pls...

5. června 2008 v 20:27 | AdhusiQ |  Reťazáky
no uz ako myslis....

MačQa

5. června 2008 v 20:09 | AdhusiQ |  PictrUeS
Obrázek “http://i43.photobucket.com/albums/e357/Mare-Mare/Pixels/kitty.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. CHiti cica motilika?

Hra Nájdy rozdiely

5. června 2008 v 19:46 | AdhusiQ |  Hry
Hrať hru nájdy na každom obrázky 5 rozdielof